konkurranse-lydighet, Prøver, Rallylydighet
Comments 2

For en dag det har vært!

For en dag det har vært! Jeg hadde meldt meg på hele tre stevner på en dag og var ganske spent på hvordan det ville gå… Typisk meg å ha mange baller i lufta 😉 Sov ikke spesielt mye i natt kan du si 😉 Jeg skulle være med å arrangere og hadde vært og hentet telt, papirer, kaffekanner, bord og så videre i tillegg til å bake kake og koke kaffe.

Jeg deltok på konkurranselydighetsprøve i klasse 2 i Nidaros brukshundklubb og dobbeltstevne i Norsk rallylydighetsklubb i klasse 1. Solveig Zetterstrøm var dommer i rallylydighetsstevnene. Hun er virkelig en ressursperson! I det første rallystevnet hadde jeg for dårlig kontakt med Bitten, noe som resulterte i en del repetisjoner av øvelser, dobbeltkommandoer, snusing og stram line. Vi fikk 164 poeng og 2. premie.

Per Eigil Gylland dømte lydighetsstevnet. Dette var vår debut på offisiell lydighetsprøve i klasse 2. På forrige stevne gikk det veldig bra, og vi fikk 2.premie. Dessverre gikk det ikke helt som vi hadde håpet i dag, og det ble fire nuller på oss og bare 89 poeng. Fikk en hel del å tenke på til videre trening. Vi har drevet med en del nyinnlæring i det siste som nok har gått på bekostning av repetisjonstrening og forbedring av en del momenter. Snille Lill-Kristin filmet oss. Utrolig lærerikt med film! Jeg må bli tydeligere og mer bestemt i ringen, og det må trenes på kroppsspråk, stemmebruk, forstyrrelser, forbedring av en rekke momenter og generalisering av ferdigheter. Dessverre demper jeg henne en hel del før avstandskommanderingen, noe som fører til at hun blir liggende… Jeg må si meg fornøyd med fellesdekken og stå under marsj, der fikk vi 10 poeng 🙂

I det andre rallylydighetsstevnet gikk det mye bedre, og vi fikk 198 poeng, 1. premie og direkte opprykk til klasse 2! Gjett om jeg ble glad! Har lenge ønsket meg en fin rallyrosett 😉 Vi vant attpåtil klassen vår og ble best blant seks ekvipasjer 😀 Det er første gangen jeg og Bitten har stått øverst på pallen 😀

Her er en film av rallyen:

Fin premie 🙂 Den lille krokodilla ble hun veldig glad for. Blir kjempebra å ha som belønning fremover 🙂
2013-08-11 16.49.35

Bitten koser seg med tyggestanga hun fikk.
2013-08-11 15.20.55

Det har vært en fin dag sammen med mange hyggelige og flinke folk! 😀

Bitten med rallyrosetten

På pallen: Cathrine med Chilli, Maja som har Twinky og jeg 🙂
2013-08-11 14.38.28

2 Comments

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..