Norsk Collie Klubb avd. Trøndelag arrangerte rallylydighetsstevne på Skjetlein utenfor Trondheim 5.-6. mars. Det var Alexas debut i rallylydighet. Vi har trent ganske godt i det siste, hjemme har vi trent momenter, og vi har trent kontakt og små kjeder sammen med rallylydighetsgruppa i Nidaros brukshundklubb i vinter.
Alexa debuterte med godt resultat! Lørdag fikk hun 1. premie med direkte opprykk til klasse 2 og søndag fikk hun 1. premie 🙂 Da hun fikk opprykket fikk hun også Norsk Kennel Klubbs bronsjemerke i rallylydighet.
Bitten og jeg gikk et fint løp lørdag, men jeg disket på grunn av en repetisjon for mye. I ettertid fikk jeg info om at jeg kunne ha brukt en dobbeltkommando i stedet, men det tenkte jeg ikke på i farta! Søndag klaffet det veldig bra og vi fikk 1. premie og ble nr 4 av 12 i klasse 3! Det var en herlig følelse.
Tre av fire mulige førstepremier er noe jeg må si meg fornøyd med 🙂
På disse stevnene var det mulig å melde på lag. Jeg stilte Alexa på lag sammen med Kristin Heglum og Kaisa (finsk lapphund) og Solfrid Buvik og Nirrill Gulldusk (labrador) lørdag, der vi ble nr 5. Søndag stilte jeg med Bitten på laget, da ble vi nr 4.
Dommer var Merete Kristensen, en god dommer å gå for.